Usługodawca zastrzega, że korzystanie z Usług może wiązać się z ryzykiem
Ewentualne zagrożenia związane z korzystaniem z Usług, a także środki techniczne dostępne Użytkownikom
w celu ich zminimalizowania, określone zostały poniżej:
Konie trojańskie to specjalne programy ukryte wewnątrz innych programów, mające na celu umożliwienie uzyskanie dostępu i przejęcie kontroli nad komputerem Użytkownika. Koń trojański może udawać wygaszasz ekranu, grę lub każde inne pozornie pożyteczne, nieszkodliwe oprogramowanie. Nieświadomy Użytkownik samodzielnie uruchamia program, najczęściej otrzymany pocztą elektroniczną od nieprzyjaznego mu nadawcy.
Najlepszą ochroną przed koniami trojańskimi jest ostrożne traktowanie oprogramowania otrzymanego z niepewnych źródeł - nieznanych nadawców lub stron www. Istnieje oprogramowanie chroniące przed koniami trojańskimi rozpowszechnianymi przy pomocy poczty elektronicznej, informujące o zagrożeniach w konkretnych wiadomościach, rozbrajając potencjalnie niebezpieczne załączniki i wskazując sposoby bezpiecznego ich otwierania.
Wirusy to programy, których głównym celem jest powielanie się i rozpowszechnianie.
Obecnie do tego celu najczęściej używana jest poczta elektroniczna i sieci P2P. W przypadku zainfekowania wirus bez wiedzy Użytkownika rozsyła się do osób, których adresy znalazł w książce adresowej lub w historii korespondencji. Aby jak najdłużej pozostać ukryty wirus podaje fałszywego nadawcę wiadomości, najczęściej także adres znaleziony w programie pocztowym ofiary.
Odbiorcy w pierwszej chwili trudno zidentyfikować zarażony komputer. Nie mając pewności, co do personaliów prawdziwego nadawcy nie należy odpowiadać na takie wiadomości, gdyż dodatkowo potęguje to obciążenie sieci generowane przez działalność wirusów. Oprócz rozmnażania się wirusy najczęściej wykazują także typowo destrukcyjne zachowania, na przykład kasują pliki lub uszkadzają System na zarażonym komputerze. Wirusy mogą także zarażać inne programy znalezione w Systemie doklejając do nich swój kod. Najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia się przed wirusami jest używanie bezpiecznego programu skonfigurowanego w sposób uniemożliwiający działanie wirusów (np. wyłączenie makr pakietu Microsoft Office, języka JavaScript i Visual Basic). Ochronę przed wirusami zapewnia także specjalne oprogramowanie antywirusowe, instalowane zarówno na serwerze pocztowym jak i na komputerze Użytkownika. Tzw. skanery antywirusowe wykrywają wirusy porównując treść wiadomości z aktualizowaną bazą znanych wirusów. W razie podejrzenia infekcji nie dopuszczają do ich dalszego rozpowszechniania, neutralizują niebezpieczne załączniki i/lub informują Użytkownika o potencjalnym zagrożeniu.
Spam to nie zamawiane wiadomości elektroniczne rozsyłane jednocześnie do wielu odbiorców. Najczęściej są nimi przypadkowe osoby nie znające nadawcy i nie zainteresowane wiadomościami od niego, a nawet otwarcie wyrażające swoje niezadowolenie z faktu otrzymywania niechcianej korespondencji tego typu. W przesyłce znajdować się mogą informacje o promocjach, oferty usług internetowych lub sposoby na "zarabianie przez Internet" - w rzeczywistości treść wiadomości nie jest istotna. Do spamu zalicza się także wszystkie łańcuszki oraz nieprawdziwe ostrzeżenia, np. przed wirusami. Adresy Użytkowników spamerzy uzyskują głównie ze stron WWW i list dyskusyjnych.
Istnieje oprogramowanie, które chroni Użytkowników przed niechcianymi przesyłkami na kilka sposobów. Pierwszy z nich polega na porównywaniu miejsca pochodzenia listu z ogólnie dostępną bazą zawierającą adresy znanych spamerów i automatycznym ich blokowaniu. Innym sposobem jest inteligentna analiza zawartości listu pod względem liczby odbiorców, charakterystycznych sformułowań w temacie, etc.. W ten sposób list kwalifikowany jest jako potencjalny spam i odpowiednio oznaczany, a następnie - na życzenie Użytkownika - usuwany.